Nachádzate sa tu

Dom v Lubine na Dúbrave

V nedeľu 19. júna 2011 vyhorel dom Schindlerovcov v Lubine - Dúbrave. Pretože mnohí sa už aktívne zapojili do pomoci a ďalší ponúkajú svoju pomoc, chceme na tejto stránke informovať o aktuálnej situácii. Pre tých, ktorí sa o nešťastí dozvedeli od iných, chceme priblížiť udalosť aj ľudí, ktorí pri požiari prišli o strechu nad hlavou.

Dom na lubinských kopaniciach začali obývať v roku 1992 dve rodiny Schindlerovcov. Možno je niekomu zvláštne to, že sa dve rodiny dokázali zladiť v jednej domácnosti, ale ich spolužitie určite uľahčilo to, že otcovia rodín sú rodní bratia, rovnako ako aj mamy sú dve sestry.

Rodina Ernesta s manželkou Idkou prišla na Dúbravu bývať so štyrmi deťmi, rodina Gejzu a Anky so šiestimi deťmi o čosi neskôr. Dnes sú už všetky deti dospelé a väčšina si našla a zabezpečila svoje skromné bývanie inde.

S rodičmi na Dúbrave žila mladá manželská dvojica - najmladšia Ernestova dcéra Kristiána s manželom Jurajom, a najmladší syn z druhej rodiny Jozef, ktorý sa teší v auguste tohto roku na svadbu. Keďže plánovali spoločný život spočiatku v dome u rodičov, Jozefova snúbenica Katka si chystala pomaly výbavu a mala ju uloženú v tomto dome. V dome pred požiarom teda bývali spolu tri manželské dvojice a jeden slobodný syn.

Pri požiari úplne zhorelo poschodie domu, na ktorom bola rodičovská spálňa s knižnicou, izba Kristiány s Jurajom a izba Jozefa, spoločná kúpeľňa a úložné priestory. Hoci požiar nezachvátil celé prízemie, v ktorom bývala rodina Ernesta, v niektorých miestnostiach prehoreli stropy, úplne alebo čiastočne. Tam, kde drevené stropy zhoreli, sutiny a ohorené zvyšky horného poschodia sa zrútili dolu na prízemie. V tej časti, kde síce stropy a steny zostali zachované, množstvo vody použitej pri hasení znehodnotilo nábytok i zariadenie. Požiarom boli úplne znehodnotené hospodárske priestory - dielňa, kotolňa, komory, sociálne zariadenia a pod.

V sekcii Fotografie si môžete pozrieť, čo zostalo z domu po požiari.

Ďakujeme zo srdca všetkým, ktorí ponúkli svoju pomoc - či už fyzickú pri hasení, vypratávaní a čistení priestorov, alebo pomoc finančnú a materiálnu. Ďakujeme aj za všetku duchovnú podporu a za všetky modlitby. Veríme, že Boh odmení aj ten najmenší skutok vykonaný z lásky.

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer